مهاجرت به گرجستان از راه ازدواج چگونه امکان پذیر است؟

25فروردین1398
1 دیدگاه

اخذ اقامت گرجستان از راه ازدواج

به طور کلی اخذ اقامت گرجستان به روش های گوناگون امکانپذیر می باشد. مهاجرت به گرجستان از راه ازدواج، یکی از این روش های مهاجرت می باشد.

گرجستانی ها ایرانی ها را دوست دارند و به آن ها احترام می گذارند. به خاطر همین است که هر ساله ایرانی های زیادی به کشور گرجستان جذب می شوند. مردمان گرجستان بسیار مردمان مهمان نواز و خونگرم می باشند و شما در گرجستان می توانید زندگی آرامی را تجربه کنید. نکته خیلی مهم دیگر اینکه امنیت کشور گرجستان بسیار بالا و در اولویت اول می باشد. از آنجایی که گرجستان به عضو ناظر اتحادیه اروپا پیوسته است بنابراین، شما می توانید به راحتی از گرجستان به دیگر کشور های اروپایی مهاجرت کنید. اگر می خواهید از راه ازدواج مهاجرت کرده و اقامت گرجستان را دریافت نمایید، در این مطلب ما را همراهی کنید.

شرایط گرفتن اقامت گرجستان از راه ازدواج

اگر می خواهید با یک شخص گرجی ازدواج کنید، بایستی به کشور گرجستان ثابت کنید که فقط می خواهید ازدواج نمایید. چرا که در غیر این صورت شما مجبور به پرداخت جریمه های سنگینی می شوید. از جمله مواردی که باید آن ها را ثابت کنید، کشور زادگاه، وضعیت تجرد و سن شما می باشد. با توجه به شرایط ازدواج کشور گرجستان، هر دو طرف، زمان ازدواج بایستی حاضر باشند. ولی اگر یکی از طرفین نتوانست حضور داشته باشد، بایستی وکیل او همراه با وکالت نامه در زمان ازدواج حاضر باشد.

دیگر شرایط ازدواج در گرجستان به این صورت است که هر دو طرف در زمان ازدواج بایستی شاهدی داشته باشند. به این ترتیب لازم است شاهدان باید همراه با کارت شناسایی خود موقع تنظیم سند ازدواج حضور داشته باشند. لازم به ذکر است که در قوانین گرجستان ازدواج دوم ممنوع شده است.

 

شرایط گرفتن اقامت گرجستان از راه ازدواج
شرایط گرفتن اقامت گرجستان از راه ازدواج

چگونگی دریافت اقامت دائمی گرجستان از راه ازدواج

فرض کنید که شما با یک فرد گرجی ازدواج کرده اید. زمانی که سه سال از ازدواج شما با آن فرد بگذرد، در آن موقع قادر هستید با ارائه مدارک و شواهد خود، اقامت موقت خود را دائمی کنید و به این ترتیب بعد از ۵ سال شما قادر خواهید بود اقامت دائمیتان را به اقامت شهروندی گرجستان تغییر دهید.

در واقع برای گرفتن اقامت گرجستان از راه ازدواج شما بایستی ۳ سال برای اقامت دائم و ۵ سال برای دریافت شهروندی صبر نمایید. اگر در طول ۵ سال بچه دار شدید، آنموقع زمان کمتری را برای گرفتن اقامت دائم و شهروندی گرجستان سپری خواهید کرد.

یک نکته خیلی مهم این که بعد از ۵ سال که از اقامت فرد در گرجستان گذشت به شرطی می توان شهروند گرجستان شد که حتما مسلط به تاریخ و جغرافیای گرجستان و همچنین زبان آن باشد.

ازدواج بین المللی و ثبت ازدواج در گرجستان

ازدواج در کشور گرجستان به سه شکل ثبت می گردد. یکی از این شکل ها ازدواج بین المللی در کشور گرجستان می باشد. ازدواج بین المللی در کشور گرجستان یعنی ازدواج دو فرد خارجی در کشور می باشد. دو فرد خارجی که می خواهند در کشور گرجستان با هم ازدواج کنند، لازم نیست که کارت اقامت گرجستان داشته باشند. آن ها فقط می توانند به وسیله پاسپورت کشور خود در گرجستان ازدواج کنند.

ثبت ازدواج در گرجستان

به طور کلی شرایط ازدواج در کشور گرجستان با کشور ایران فرق دارد. در ایران شرایط ازدواج مربوط به شرایط ثبت و دینی می باشد. در واقع دو طرف طبق تنظیم سند عقد نمی کنند، بلکه برای رسمی کردن ازدواج بایستی بین دو طرف صیغه عقد خوانده شود. در صورتی که در کشور گرجستان این گونه نمی باشد.

 

ثبت ازدواج در گرجستان
ثبت ازدواج در گرجستان
مدارک مورد نیاز برای ازدواج بین المللی در گرجستان

تنها مدارک مورد نیاز برای ثبت ازدواج بین المللی در گرجستان ارائه پاسپورت و ترجمه پاسپورت می باشد. اگر دو نفر با تابعیت غیر گرجی قصد داشته باشند ازدواج خود را به هر دلیلی مثل ثبت و مهاجرت به کشوری دیگر در گرجستان ثبت کنند. این ازوداج در این کشور به عنوان ازدواج بین المللی شناخته می شود و به صورت رسمی در این کشور قابل اجراست و همچنین معتبر می باشد.

مراحل ثبت ازدواج در کشور گرجستان

اگر می خواهید بدانید که مراحل ثبت ازدواج در کشور گرجستان به طور بین المللی چگونه است، باید بدانید که طرفین ازدواج بایستی به اداره ثبت در گرجستان مراجعه نمایند. بعد از ترجمه پاسپورت های خود، بایستی دو شاهد را با خود به اداره ثبت ببرند و مدارک لازم را برای ثبت ازدواج ارائه دهند. به این ترتیب درخواست خود برای ثبت ازدواج در گرجستان را به اداره مورد نظر ارسال کنند. بعد از مدتی سند ازدواج تنظیم و امضا می شود و در آخر به طرفین ازدواج تحویل داده می شود. باید توجه داشت که طرفین ازدواج بایستی از اداره ثبت بخواهند تا سند ازدواج ثبت شده در گرجستان را ترجمه کند.

به این ترتیب یکی از روش های محبوب مهاجرت به گرجستان و داشتن اقامت آن، مهاجرت از راه ازدواج در گرجستان می باشد، دولت گرجستان امکانی را ازدواج بین المللی در گرجستان برای افراد خارجی فراهم کرده است. اگر می خواهید از راه ازدواج به گرجستان مهاجرت کنید می توانید با راهنمای وان جورجیا در خصوص اقامت گرجستان و دیگر خدمات از جمله تحصیل در گرجستان و ثبت شرکت در گرجستان مشورت نمایید.

1 دیدگاه

  1. مدیریت
    |پاسخ

    سلام،
    لطفا با کارشناس ما با شماره تماس 00995591955002 در واتس آپ تماس حاصل بفرمایید

پیام بگذارید