برجسته ترین دلایل برای سفر به گرجستان

15اسفند1397
0 نظر

سفر به گرجستان

در این مطلب قصد داریم دلایل سفر به گرجستان را برایتان بگوییم. گرجستان کشوری کوچک می باشد ولی با این وجود دارای مناظری جذاب، زیبا می باشد به همین خاطر گرجستان جزء کشورهایی است که توانسته مهاجران و گردشگران بسیاری را جذب کند. دبه همین خاطر برای شما مهم ترین و برجسته ترین علت ها به منظور سفر به گرجستان را نام برده و توضیح می دهیم تا بیشتر با این کشور زیبا آشنا شوید.

 

غذا گرجستان

از آنجایی که کشور گرجستان دارای طبیعت و روستاهای ناب و متنوع می باشد، مواد غذایی آن از کیفیت بالایی نیز برخوردار است. یک مدل غذای گرجستانی به نام خینکالی که کوفته محلی است وجود دارد. داخل این کفته را با مواد غذایی لذیذی مانند گوشت گاو، سیب زمینی، پنیر و یا قارچ پر می کنند که بسیار لذیذ است. کوفته خینکالی در واقع از غذاهای معروف و محبوب کشور گرجستان می باشد. غذای دیگر خاچاپوری نام دارد، این غذا شبیه پیتزا است که با آن را با پنیر پر می کنند و می تواند به اشکال گوناگون سرو گردد. خاچاپوری هم مانند کوفته خینکالی، خیلی میان مردم طرفدار دارد. به هر روی غذاهای گرجستان بسیار زیاد و متنوع هستند و به همین دو مدل ختم نمی شوند.

مناظر طبیعی گرجستان

همانطور که گفته شد گرجستان با داشتن مساحت کوچک، دارای طبیعت بکر و ناب و همچنین زیبا می باشد. اگر در شمال کشور هستید، جایی نزدیک کازبگی و مستیا می توانید خیلی راحت کوه هایی را مشاهده کنید که از برف قفقاز پوشیده شده اند. همچنین دور تا دور و اطراف کوتائیسی هم می توانید شاهد جنگل ها ,دره ها و چشمه های آب درمانی در برجومی باشید.

به صرفه و اقتصادی بودن این کشور

کشور گرجستان یک کشوری با شرایط سفر و زندگی به صرفه و اقتصادی می باشد. شما اگر پول زیادی هم نداشته باشید خیلی راحت با 3 دلار آمریکا ، می توانید یک وعده غذای خوب میل کنید.

مردم مهمان نواز گرجستان

از جمله اصلی ترین دلایلی که ایرانیان سفر و اقامت گرجستان را به کشور های دیگر ترجیح می دهند، مردم خوش اخلاق گرجستان می باشد. مردم خوش روی این کشور، مردمی مهمان نواز هستند و رفتاری مهربانانه و دوستانه از مسافران و مهاجران استقبال می کنند. این رفتار ریشه در فرهنگ غنی آن ها دارد. در واقع شما در اولین سفر خود تحت تاثیر مهمان نوازی و پذیرایی مردم محلی گرجستان قرار می گیرید. اهمیتی ندارد که آن خانواده گرجی که شما مهمان ان هستید پولدار باشند یا خیر، چرا که آنها با شما مثل پادشاه رفتار می کنند.

 

مردم مهمان نواز گرجستان
مردم مهمان نواز گرجستان

گرجستان کشوری لوکس

شما در کشور کرجستان می توانید یک اقامت لوکس و پر آرامش داشته باشید. شهرهایی مانند تفلیس، باتومی و برجومی مناسب ترین و بهترین انتخاب برای اقامت لوکس می باشند.

آب و هوا مناسب گرجستان

کشور گرجستان، در بیشتر فصل ها دارای آب و هوای مطبوع می باشد. دما در تابستان های پایتخت گرجستان یعنی شهر تفلیس حداکثر 35 درجه است. و فصل پاییز و بهار آن خیلی مطبوع و لذت بخش می باشد. این طبیعت و جاذبه بکر همه و همه در کشور گرجستان جای گرفته است. همچنین در زمستان های گرجستان دمای هوا کمتر از 5 درجه هم نمی رسد , در زمستان شما می توانید از برف بازی و اسکی لذت ببرید .

رستوران های گرجستان

همانطور که گفته شد غذاهای گرجستان بسیار متنوع و لذیذ هستند پس جای تعجبی ندارد که این کشور رستوران های لوکس و زیبا داشته باشد. پایتخت گرجستان، تفلیس دارای رستوران های گوناگون زیادی می باشد. تنوع در غذاهای گرجی بسیار بالاست و همچنین در این رستوران ها به غیر از غذاهای محلی و معروف گرجستان، غذاهای بین المللی هم سرو می کنند. برای انتخاب غذاهای این رستوران ها بهتر است اول از غذاهای محلی گرجی شروع کنید چون هیچ وقت پشیمان نمی شوید.

رستوران ها و کافه های خوب زیادی را می توانید در خیابان شاردن تفلیس پیدا کنید. همچنین در خیابان چهل و چهارم رستورانی وجود دارد به نام  تفلیسو که انواع گوناگون غذاهای گرجی، بین المللی و حتی عربی را برای شما سرو می کند. این رستوران ها نه تنها دارای غذاهای لذیذ می باشند بلکه فضا و دکورهای زیبایی دارند و شما هم تز غذا لذت خواهید برد هم از محیط رستوران ها.

امنیت در گرجستان

اگر شما قست دارید به گرجستان سفر کنید یا اقامت ان را بگیرید، لازم است در درجه اول درباره امنیت این کشور اطلاع داشته باشید. در واقع یکی از امن ترین کشور های می باشد. جرایمی از جمله قتل، آدم ربایی و غیره  به هیچ عنوان در این کشور اتفاق نمی افتد . امنیت توسط پلیس تضمین شده است. و هیچ گونه جنگی وجود ندارد.

فرهنگ

با وجود اشغالگرها، همچنان گرجی ها فرهنگ خود و هویت ملی خود را حفظ کرده اند. از لحاظ تاریخی، تحت تاثیر کشورهایی ازجمله روسیه و ایران خصوصا معماری و نقاشی ایران روی گرجستان تاثیر گذاشته است. گرجستان دارای ادبیات غنی می باشد. ادبیات و هنر در گرجستان رشد طلایی داشته است. این را می توان از آثار هنری هنرمندان محلی در اطراف شهر تفلیس و باتومی مشاهده نمود. همچنین سینمای گرجستان توانسته است به درجه ای از رشد برسد از جمله فیلمی که توانست جایزه اسکار را از آن خود کند، فیلم تنجرین می باشد.

شهر قدیمی گرجستان به نام تفلیس

پایتخت گرجستان، یعنی شهر تفلیس شهری بسیار قدیمی می باشد. ساختمان های تاریخی این شهر بسیار قدیمی و متعلق به قرون 17 تا 19 است. هنر دکو در این شهر بسیار زیبا و تماشایی است.

اگر شما به کشور گرجستان علاقه دارید و هدف شما اقامت دائمی آن می باشد، وان جورجیا می تواند شما را در اخذ اقامت گرجستان و اهداف دیگر شامل سرمایه گذاری و ثبت شرکت در گرجستان یاری رساند.

پیام بگذارید