خبرهای گرجستان

9دی1399
0 نظر

سر تیتر خبرها:

 

  • افزایش قیمت برق گرجستان  

  • گیورگی گاخاریا: نیازی به قرنطینه کامل و محدودیت های شدید نیست و این فقط یک شایعه است.

  • نخست وزیر گرجستان : از شهروندان خواست به محض بروز حداقل علائم ویروس کرونا، آزمایش دهند.

 

مشروح اخبار: 

 

برق در گرجستان گران میشود. طبق این تصمیم جدید تعرفه های مصرفی مسکونی و تجاری در همه مناطق افزایش می یابد.

تعرفه  مصرف کننده خانگی 2.961 تتری افزایش می یابد، در حالی که تعرفه تجاری از 9.2 تتری تا 12.4 تتری افزایش خواهد داشت.

تعرفه به مدت 6 ماه لازم الاجرا خواهد بود، در تاریخ 1 ژوئیه GNERC در مورد تعرفه ها تجدید نظر می کند.  بنا به گفته نخست وزیر این افزایش می توانست بیشتر از این مقدار باشد، با این حال،  هزینه های انجام شده توسط سازمان آب و برق،  12 میلیون لاری کاهش یافته است.

تعرفه مصرف خانگی:

از 0 کیلووات ساعت به 101 کیلووات ساعت – از 12،065 تتری به 15،026 تتری
از 101 کیلووات ساعت به 301 کیلووات ساعت – از 15435 تتری به 18396 تتری
از 301 کیلووات ساعت به بالا – از 19269 تتری به 22226 تتری


این بدان معناست که شهروندان گرجی به ازای مصرف هر 100 کیلووات ساعت 3 لاری بیشتر پرداخت خواهد کرد.

تعرفه مصرف غیر خانگی:

110-35 کیلووات – از 12،593 تتری به 23995 تتری
10–6–3.3 متر مربع – از 13772 تتری به 26169 تتری
0.4 کیلووات – از 17،867 تتری به 27،085 تتری.


قیمت شامل مالیات بر ارزش افزوده نمی شود.

به گفته نخست وزیر گیورگی گاخاریا: “دولت گرجستان برای مشترکانی که حداکثر 300 کیلووات مصرف می کنند، یارانه می دهد.”

طبق گفته گاخاریا، یک میلیون و 700 هزار مشترک در گرجستان وجود دارد و یک میلیون و 600 هزار نفر از آنها کمتر از 300 کیلووات مصرف می کنند، به این معنی که این یارانه برای 95% خانواده ها اعمال می شود.

 نخست وزیر گیورگی گاخاریا:

با افزایش تعرفه های برق، ما  50٪ برای شرکت های غذایی محلی یارانه پرداخت می کنیم. به گفته وی، نتیجه این تصمیم این خواهد بود که افزایش تعرفه بر قیمت مواد غذایی تولید شده در گرجستان تأثیری نخواهد داشت.

 

گیورگی گاخاریا نخست وزیر گرجستان اعلام کرد: نیازی به قرنطینه کامل و محدودیت های شدید نیست و این فقط یک شایعه است.


طبق گفته نخست وزیر گرجستان گیورگی گاخاریا: اطلاعاتی مبنی بر اینکه که گویی یک قفل کامل یا محدودیت حرکت از 3 ژانویه برنامه ریزی شده است شایعه است.

همانطور که گاخاریا پس از جلسه هماهنگی در دولت ذکر نمود: هیچ دلیلی برای اعمال محدودیت های شدید وجود ندارد، زیرا نتایج محدودیت های اخیر ملموس است و سیستم مراقبت های بهداشتی به طور پایدار با چالش ها کنار می آید.

“هیچ چیز تغییر نخواهد کرد، همانطور که گفتیم، ما این طرح را دنبال می کنیم. نخست وزیر گرجستان ادامه داد طبق برنامه های قبلی، مراکز خرید که از ۲۴ دسامبر بازگشایی شده و  از ۳ ژانویه دوباره تعطیل می شوند و قرار نیست محدودیت جدیدی اضافه شود. هیچ محدودیتی برای کشور اعمال نمی شود  هیچ دلیلی برای این وجود ندارد، ما در حال حاضر اثرات محدودیت های اخیر را احساس می کنیم، سیستم مراقبت های بهداشتی ما با چالش هایی که امروز وجود دارد کنار می آید، بنابراین نیازی به قفل و محدودیت های سخت نیست.

گاخاریا با تاکید بر اینکه این خبرها شایعه است گفت از ۳ ژانویه برای تردد با خودرو یا به صورت پیاده، محدودیت ایجاد نخواهد شد.

 

گیورگی گاخاریا از شهروندان می خواهد به محض بروز حداقل علائم ویروس کرونا، آزمایش  شوند.

نخست وزیر گیورگی گاخاریا: از شهروندان خواست که به محض اینکه دچار علائمی همچون علائم ویروس کرونا دچار شدند، آزمایش دهند.

وی اظهار داشت: که حداکثر 20،000 آزمایش در کشور در حال انجام است، اگرچه استقبال شهروندان کم است.

“امروز در کشور فرصتی برای انجام هر روز 20،000 آزمایش وجود دارد. با این وجود ، میزان مشارکت مردم بسیار کم است و من می خواهم شهروندان ما تا آنجا که ممکن است، که نه تنها زمانی که نیاز شدید به آن دارند، بلکه حتی در ساده ترین علائم نیز می توانند بدون علامت و آزمایش برای بیمه خانواده و عزیزان ما و همچنین کمک به بهبود سریع کشور کمک شایانی باشد.

همه ما باید درک کنیم که دولت گرجستان به تنهایی نمیتواند همه گیری را شکست دهد، این یک چالش جهانی است، اما همه ما باید این را نیز درک کنیم که همه ما باید با هم در بحران اقتصادی پیروز شویم.

در اینجا چند عنصر مهم وجود دارد و من می خواهم بر این نکته تأکید کنم. این یک قانون ساده است، ما باید آن را هرچه بیشتر آسان کنیم، این به ما امکان می دهد حداکثر مشاغل را حفظ کنیم و اقتصاد خود را سریع بسازیم.

به ویژه در مناطق پر خطر، باید تعداد آزمایشات را به حداکثر برسانیم. ما باید از افراد مسن و در معرض خطر بسیار مراقبت کنیم.

این هدف دولت، هدف همه ما است.

پیروزی همه گیری ویروس کرونا به تنهایی نمی تواند موفقیت کشور را تضمین کند، ضامن موفقیت کشور شکست همه گیری و کنار آمدن با بحران اقتصادی خواهد بود. گاخاریا گفت: “ما باید این ویروس همه گیر را شکست دهیم تا حداقل آسیب به اقتصاد کشور وارد کنیم و پتانسیل بهبود سریع اقتصاد کشور را حفظ کنیم.”

 

 

 

شرکت وان جورجیا همراه همیشگی شما در کشور زیبای گرجستان

 

پیام بگذارید