اقامت گرجستان

13دی1398
14 دیدگاه ها

اگر شما هم در فکر اقامت گرجستان و زندگی در گرجستان هستید ما در این مقاله به طور مفصل درباره گرجستان، اقامت گرجستان و شرایط زندگی و روال کلی اخذ اقامت گرجستان را بررسی خواهیم کرد .

تا انتهای مقاله با وان جورجیا همراه باشید.

گرجستان کشوری در منطقه قفقاز، به دلیل پیشرفت های چشمگیری که در یک دهه اخیر داشته است توجه بسیاری از افراد سراسر دنیا را برا اقامت گرجستان به خود جلب کرده است.

شاید برای شما هم سوال پیش آمده باشد که چرا گرجستان در حال حاضر به عنوان کشوری مناسب برای سرمایه گذاری و صادرات مورد توجه قرار گرفته است ؟ باید گفت اتحادیه اروپای و دولت های غربی به دلیل وضعیت استراتژیک منطقه ای گرجستان جهت فعالیت های اقتصادی و تجاری از این کشور پشتیبانی می کنند و همین دلیل بسیار محکمی برای تبدیل گرجستان به مکانی مناسب برای سرمایه گذاری و زندگی می باشد .
تصمیم گیری برای اقامت گرجستان و پذیرفتن شرایط زندگی در گرجستان شاید به نظر آسان برسد. اما این تصمیم بسیار مهم است و نیاز به دقت و بررسی و مطالعه زیادی دارد. اما نگران نباشید مطالعه موضوعاتی که در ادامه وان جورجیا آنها را مورد بررسی قرار خواهد داد، راهنمای کاملی برای افرادی است که قصد اقامت در گرجستان را دارند و می‌خواهند به این کشور سفر کنند.

 

وضعیت کار برای اقامت گرجستان

بسیای از افراد از شرایط کاری گرجستان اگاهی ندارند و شاید بر این باور باشند که گرجستان کشوری ثروتمند است و انتظار یک زندگی با کیفیت را در گرجستان داشته باشند در صورتی که این تصور کاملا غلط است و عکس آن چیزی که بسیاری از افراد تصور می کنند، گرجستان کشور ثروتمندی نیست و انتظار یک زندگی با کیفیت بالا در آن شاید منطقی به نظر نمی رسد گرچه این به سبک زندگی، شغل و شم بیزینسی شما بستگی خواهد داشت

در گرجستان پیدا کردن کار با سختی ها و شرایط خاصی مانند تسلط به زبان گرجی روبرو است. عدم پذیرش نیروی خارجی برای کار نیز یکی دیگر از شرایطی است که برای کار در گرجستان حاکم است و این زمانی سخت تر می شود که تسلط به زبان گرجی که گرامر مشکلی نیز دارد، هم نداشته باشید. بنابراین برای کار در گرجستان باید تسلط نسبی به زبان گرجی داشته باشید.

تفلیس
تفلیس

حقوق و دستمزد کار در کشور گرجستان نیز بسیار کمتر از چیزی است که برخی افراد تصور می کنند. مردم گرجستان به میزان کم حقوق بسنده می کنند و توقعات آن ها از زندگی چندان بالا نیست! شما نیز در صورت اخذ اقامت گرجستان برای کار نباید انتظار دریافت حقوق بالا داشته باشید و این در صورتی امکان پذیر است که تخصص بالایی داشته باشید و شرکت مورد نظر نیز به تخصص شما نیازمند باشد. قانع بودن مردم گرجستان به حقوق کم موجب شده تا بسیاری از کارفرمایان نیز افراد گرجی و روسی را برای استخدام اولویت قرار دهند که این شرایط کار در گرجستان را به مراتب سخت تر خواهد کرد.

 

وضعیت زندگی برای اقامت گرجستان

گرجستان کشوری در حال پیشرفت است و شرایط زندگی در آن قابل مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی نیست اما باید گفت به دلیل آرام بودن این کشور ، می تواند انتخاب مناسبی برای زندگی بی دغدغه ای برای افراد علاقه مند به اخذ اقامت گرجستان باشد .
شاید دلیل استقبال بسیاری از ایرانیان برای اقامت گرجستان مناسب بودن سطح زندگی در گرجستان برای آنها باشد چرا که ایرانیان با بسیاری از عادات و فرهنگ های مردم گرجستان سازگاری دارند. مردم گرجستان سطح استرس و دغدغه پایینی دارند و زندگی شادی دارند و در ایام تعطیل به تفریح می پردازند. با این شرایط ، برای بسیاری افراد اقامت گرجستان و زندگی در گرجستان می تواند لذت بخش باشد .

چرا اقامت گرجستان ؟

 

با توضیحاتی که تا اینجا مطرح شد وقت آن رسیده است که بدانیم چرا افراد اخذاقامت گرجستان را انتخاب می کنند و شرایط گفته شده را می پذیرند؟

در ادامه وان جورجیا با بیان برخی از نکات اخذ اقامت گرجستان پاسخگو این سوال خواهد بود.

توجه داشته باشید که اخذ اقامت گرجستان با شهروندی گرجستان کاملا متفاوت است که در مقالات دیگر درباره شهروندی گرجستان توضیح داده شده است .

 

مزایای دریافت اقامت گرجستان

 

1-پیوستن گرجستان به اتحادیه اروپا

در حال حاضر گرجستان یکی از عضوهای ناظر اتحادیه اروپا است و در صورتی که به اتحادیه اروپا بپیوندد در واقع به بازار یک میلیارد نفری وارد خواهد شد . باید در نظر داشته باشید که با استفاده از ویزای شینگن گرجستان می توانید بدون دریافت ویزا به راحتی به کشورهای اروپایی سفر کنید.

۲- شرایط تجاری مناسب در گرجستان

قبلا اشاره کردیم که، به دلیل پشتیبانی دولت اروپا از وضعیت استراتژیک گرجستان ، این کشور مکان مناسبی برای تجارت و سرمایه گذاری است و دولت گرجستان از سرمایه گذاران و کارافرینان پشتیبانی کاملی دارد . در حال حاضر گرجستان یک منطقه استراتژیک برای تجارت اروپا و آسیا شناخته محسوب می شود و معاهده تجازت آزاد میان گرجستان و چین از تاریخ اول ژانویه 2018 به همین دلیل اجرایی شده است .
رشد کسب و کار در گرجستان بسیار بالا است و دولت گرجستان نیز پشتیبانی های خوبی را در این زمینه از کارفرمایان و سرمایه گذاران را به عمل می آورد. به همین دلیل بسیاری افراد اینده ای درخشان را برای گرجستان پیش بینی می کند. شرایط اقتصادی گرجستان فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری است که تنها با کمی تلاش به نتایج مطلوب خواهد رسید.

۳- امنیت بالای گرجستان

کشور گرجستان سومین کشور امن جهان است.

پایین بودن نرخ جرم و جنایت امنیت را در کشور گرجستان افزایش داده است این درحالی است که شما در هر ساعتی از شبانه روز که بخواهید می توانید با امنیت کامل در خیابان قدم بزنید .

پلیس گرجستان با گشت های مرتب خود امنیت را در تمامی نقاط این کشور به طور کامل فراهم کرده است .

۴- پایین بودن هزینه زندگی در گرجستان

یکی از مهمترین مزایای اقامت گرجستان که بسیاری از افراد را برای مهاجرت و اقامت گرجستان راغب می کند پایین بودن هزینه های زندگی در گرجستان به عنوان یکی از ده کشور ارزان است.

۵- فاصله کم گرجستان از ایران

مدت زمان پرواز از تهران به تفلیس ۹۰ دقیقه تا 1ساعت و 20 دقیقه است است و افرادی که اقامت گرجستان را دریافت می کنند با هزینه ای پایین و بدون دردسر میتوانند به این کشور رفت و آمد کنند.

۶- نیروی کار جوان و آماده در گرجستان

نیاز به کار به دلیل بالا بودن نرخ بیکاری در گرجستان بالاست. میانگین دستمزد در گرجستان پایین تر از میانگین دستمزد سایر کشورهای اروپای شرقی می باشد.

۷- طبیعت زیبای گرجستان

اب و هوای مناسب و طبیعت زییا و خیره کننده گرجستان از دلایل مهاجرت و سفر به این کشور است که سالانه گردشگران بسیاری را از سایر نقاط جهان به خود جذب می کند . گرجستان با سواحل خیره کننده و طبیعت زیبای خود بالکن اروپا نامیده می شود .

طبیعت زیبای گرجستان
طبیعت زیبای گرجستان

۸- توازن تفریح و کار در گرجستان

مردم گرجستان ، مردمی شاد هستند که در کنار کار به تفریح در روزهای تعطیل نیز اهمیت می دهند. با توازن بین کار و تفریح در گرجستان زندگی لذت بخش و با هزینه کمی خواهید داشت .

با وجود دلایلی که ذکر شد اخذ اقامت گرجستان با استقبال بسیاری از ایرانیان و دیگر کشورها از جمله هند ، روسیه و … مواجه شده است.

مهمترین دلیل اخذ اقامت گرجستان برای بسیاری از افراد پیوستن گرجستان به اتحادیه اروپا و مهمتر از آن وجود امنیت و آرامش برای زندگی است که تصمیم گیری برای مهاجرت به این کشور را آسان تر می کند. به هر حال با وجود شرایط گفته شده برای اخذ اقامت گرجستان ممکن است نیازمند مشاور و متخصص در اقامت گرجستان و راهنمایی کامل باشید که وان جورجیا پاسخگوی کامل و حرفه ای برای این نیاز شما خواهد بود.
می توان گفت امروزه اخذ اقامت گرجستان برای بسیاری از افراد در بسیاری از کشور ها یک هدف محسوب می شود. وان جورجیا یکی از با سابقه ترین و فعال ترین شرکت های خدمات اقامت گرجستان با روش های مختلف و با دارا بودن کادر مجرب و حرفه ای برای ارائه خدمات در تمامی زمان ها و با کیفیتی بالا در خدمت شما عزیزان می باشد تا شما را در مسیر اخذ اقامت گرجستان به مناسب ترین و راحت ترین شکل ممکن یاری نماید.
برای اقامت گرجستان روش‌های مختلفی وجود دارد . وان جورجیا خدمات کامل و حرفه ای را در زمینه اقامت گرجستان ارائه می دهد که در ادامه به طور کامل به آن خواهیم پرداخت. اقامت دائم گرجستان یعنی محدودیتی برای زندگی و اقامت در گرجستان برای فرد وجود ندراد . فردی که اقامت دائم گرجستان دارد ، می تواند هر چند سال که بخواهد در گرجستان زندگی کند و به کسب و کار و تحصیل بپردازد اما یک شهروند گرجی محسوب نمی شود و حق رای و پاسپورت گرجی نخواهد داشت. در واقع شهروند گرجستانی به این معناست که شما پاسپورت گرجستان و حق رای داشته باشید.

شرایط اخذ پاسپورت گرجستان

۱- ۶ سال اقامت گرجستان

یکی از شرایط دریافت پاسپورت گرجستان اقامت به مدت 6 سال در این کشور است یعنی فرد متقاضی برای دریافت پاسپورت باید 6 سال در گرجستان اقامت داشته باشد تا بتواند بعد از آن اقامت دائمی گرجستان را دریافت کند .

۲-تسلط کامل به زبان گرجی

همانطور که در مطالب قبلی گفته شد برای اقامت گرجستان آشنایی با زبان گرجی لازم است و برای دریافت پاسپورت گرجستان باید زبان گرجی را برای خواندن و نوشتن به طور کامل بدانید و بتوانید با افسر گذرنامه مصاحبه داشته باشید.

۳- آشنایی با تاریخ و جغرافیای کشور گرجستان

پیشینه تاریخی

انسان‌های اولیه را می‌توان در قفقاز جنوبی، به ویژه در گرجستان، خیلی پیش از دوره پارینه سنگی ردیابی کرد. جمجمه انسان اروپایی نژاد که یک میلیون و هشتصد هزار (۱٫۸۰۰٫۰۰۰) سال پیش زندگی می کرده‌است، در حفاری‌های اخیر در ناحیه دمانیسی به دست آمده‌است.

مختصات گرجستان

گُرجِستان (به گرجی: საქართველო)، (تلفظ: ساکارتْوِلو) کشوری است در قفقاز جنوبی که بین ۴۱ درجه و ۷ دقیقه تا ۴۳ درجه و ۳۵ دقیقه عرض شمالی، و ۴۰ درجه و ۴ دقیقه تا ۴۶ درجه و ۴۲ دقیقه طول شرقی واقع شده‌است.

این کشور به صورت طولی در امتداد مدارت کشیده شده و طول آن حدود ۳۷۰ کیلومتر، حداکثر عرض آن ۲۰۰ کیلومتر وطول قطر بزرگ آن ۶۱۳ کیلومتر است. مساحت گرجستان ۶۹٬۷۰۰ کیلومتر مربع است.

داشتن اطلاعاتی مختصر و مفید از تاریخ و جغرافیای کشور گرجستان برای دریافت پاسپورت کشور گرجستان لازم است . یادگیری تارخ و فرهنگ گرجستان ، زندگی و اقامت گرجستان را به مراتب راحت تر می کند.

۴-نداشتن سابقه زندان و جرایم کیفری در کشورایران وعدم فرارمالیاتی و ارتکاب جرم در کشورگرجستان

۵- دو ضامن و معرف معتبر در گرجستان

برای دریافت پاسپورت گرجستان لازم است دو نفر ضامن و معرف معتبر در کشور گرجستان شما را تایید کنند.

روش های اخذ اقامت گرجستان

برای اخذ اقامت گرجستان روش های مختلفی وجود دارد . هر فرد بنا به موقعیت و شرایط خود برای اقامت گرجستان به یکی از روش های زیر اقدام می کنند . در ادامه وان جورجیا شما را با انواع اقامت در گرجستان آشنا می کند .

انواع اقامت گرجستان عبارتند از :

بازگشایی در گرجستان
بازگشایی در گرجستان
 • اقامت از طریق ثبت شرکت

  اقامت از طریق خرید ملک

  اقامت از طریق سرمایه گذاری در گرجستان

  اقامت از طریق تحصیل

  اقامت از طریق ازدواج

  اقامت از طریق کارمندی

 

۱- اخذ اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در گرجستان یکی از رایج ترین راه های اخذ اقامت گرجستان است. بسیاری از افراد که برای ثبت شرکت در گرجستان اقدام می کنند بعد از ثبت شرکت می توانند درخواست اقامت گرجستان را ارائه دهند و اقامت گرجستان را دریافت کنند. پس از یک فعالیت شرکت ثبت شده در گرجستان ، اقامت یک ساله به فرد تعلق می گیرد و پس از فعالیت های بیشتر و طولانی تر شرکت فرد می تواند اقامت 5 ساله گرجستان را دریافت کند . اطلاعات کامل اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت در گرجستان را در مقاله ثبت شرکت در گرجستان به طور کامل شرح داده ایم .

 

۲- اخذ اقامت گرجستان از طریق خرید ملک

اقامت گرجستان با خرید ملک نیز امکان پذیر است . یکی از مزایای مهم اقامت گرجستان از طریق خرید ملک پایین بودن هزینه ملک و املاک در کشور گرجستان نسبت به ایران است.

خرید و فروش ملک در گرجستان با دلار و یا لاری (واحد پول گرجستان) انجام می شود و با خرید ملک به مبلغ حداقل ۳۵۰۰۰ دلار ( با خرید ملک حداقل به مبلغ 100.000 دلار آمریکا)فرد می تواند اخذ اقامت گرجستان یک ساله را دریافت کند و با تمدید آن به اقامت 5 ساله گرجستان برای اخذ اقامت دائم گرجستان اقدام کند . میتوانید نسبت به دریافت اقامت یک ساله گرجستان اقدام نمایید و بعد از تمدید مجدد آن به اقامت پنج ساله میتوانید نسبت به اخذ اقامت دائم کشور گرجستان اقدام نمایید.
وان جورجیا خدمات خرید ملک در گرجستان را از طریق وب سایت املاک خود به نشانی www.amlak.ge به شما عزیزان ارائه می دهد .

شما می توانید برای خرید ملک جهت اخذ اقامت گرجستان با کارشناسان و مشاوران وان جورجیا تماس بگیرید.

 

۳- اخذ اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری

همان طور که در مطالب قبل اشاره کردیم دولت گرجستان از سرمایه گذاران برای سرماه گذاری در گرجستان پشتیبانی می کند .  افرادی که قصد سرمایه گذاری در گرجستان را دارند باید حداقل ۱۲۰۰۰۰ دلار   ۳۰۰ هزار دلار آمریکا به صورت مستقیم در گرجستان سرمایه گذاری کنند . بسیاری از افراد برای اخذ اقامت گرجستان از سرمایه گذاری در گرجستان استفاده می کنند تا اقامت دائم کشور گرجستان را دریافت نمایند. دولت گرجستان بعد از اینکه سرمایه گذاری انجام دادید، امتیازات ویژه ای مانند حق دریافت وام از بانک ، حق استفاده از اطلاعات اتاق بازرگانی گرجستان را به شما خواهد داد .

پس از طی کردن روال کاری و فراهم کردن شرایط لازم می توانید پاسپورت گرجستان را دریافت کنید. در صورتی که هنوز برای روال دریافت اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری سوالی دارید می توانید با مشاوران وان جورجیا تماس بگیرید و مشاوره کامل دریافت کنید.

۴-اخذ اقامت گرجستان از طریق تحصیل

 

تحصیل در گرجستان نیز یکی از روش های دیگر اقامت در گرجستان است در صورتی که بخواهید در گرجستان به تحصیل بپردازید راه آن دریافت کارت اقامت یک ساله تحصیلی است که می توانید سالانع آن را تمدید کنید .

یکی از مهمترین مزیت های تحصیل در گرجستان ، مورد تایید بودن مدرک دانشگاه های گرجستان در دانشگاه های برتر اروپا می باشد . دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و فناوری ایران در مقاله تحصیل در گرجستان مورد بررسی قرار داده شده است .

برای اطلاعات دقیق تر پیشنهاد می کنیم مقاله تحصیل در گرجستان را مطالعه کنید و یا با کارشناسان وان جورجیا تماس بگیرید.

 

۵- اقامت گرجستان از طریق ازدواج

 

برای اخذ اقامت گرجستان از طریق ازدواج باید با یک شهروند گرجی ازدواج کنید و اقامت در گرجستان را دریافت نمایید. پس از ازدواج مدارکی مانند سند ازدواج و پاسپورت خود را برای دریافت اقامت گرجستان به صورت رسمی ارائه دهید . ازدواج برای زن یا مرد با شهروند گرجی شرایط متفاوتی دارد . ازدواج زن ایرانی با مرد گرجی به آسانی و خیلی سریع اتفاق می افتد اما ازدواج مرد ایران با زن گرجی به دلیل جلوگیری از ازدواج های سوری و تحقیقاتی که پلیس گرجستان در این باره انجام می دهد ممکن است چندین ماه به طول بیانجامد .

 

۶- اقامت گرجستان از طریق کارمندی

با توجه به این که در مطالب فوق شرایط کار در گرجستان را توضیح داده شد ، یکی از سریع ترین و رایج ترین روش اقامت گرجستان ، اقامت از طریق کارمندی است.

اخذ اقامت گرجستان از طریق کارمندی در مدت زمانی کوتاه 10 روزه امکان پذیر است. برای اخذ اقامت گرجستان با این روش کافی است در شرکتی با شرایط مالی مناسب استخدام شوید و اقامت کشور گرجستان را دریافت کنید.
در اخذ اقامت گرجستان از طریق کارمندی قرارداد کاری با شرکت هایی انجام می پذیرد که انجام کاری را از شما انتظار ندارند و در مقابل حقوقی نیز پرداخت نمی کنند ، به این دلیل که یافت کار در کشور گرجستان سخت است و بسیاری از متقاضیان اخذ اقامت گرجستان به حقوق های نرمال ششصد و هفتصد لاری و در واقع تلف کردن وقت برای کار در گرجستان را نمی پسندند بنابراین با این دسته از شرکت ها قرارداد کاری تهیه می شود. اقامت گرجستان با این روش یک ساله است و به صورت سالانه تمدید شده و پس از ۶ سال به اقامت دائم دریافت خواهید کرد.

 

 

 

مشاوران و وکلای خبره وان جورجیا برای ارائه اطلاعات و خدمات حرفه ای خود در زمینه اقامت گرجستان منتظر تماس های شما عزیزان هستند.

لازم به ذکر است که اجازه اقامت در گرجستان حداقل ۱۰ تا حداکثر ۳۰ روز انجام خواهد شد و باید بعد از دریافت اقامت ، ظرف مدت حداکثر ۶ ماه برای دریافت کارت اقامت گرجستان اقدام نمایید در صورت اقامت شما باطل خواهد شد.

14 دیدگاه ها

 1. سینا
  |پاسخ

  سلام . چقدر بابد در گرجستان بمونیم که اقاکت دائم بگیرم ؟!

  • سلام . دوست عزیز با کارشناسان ما تماس بگیرید و اطلاعات کامل را دریافت کنید. موفق باشید

 2. یغما
  |پاسخ

  سلام
  شرایط جدید اقامت در گرجستان چی هست و اخذ ویزای شینگن از طریق شرکت شما به چه صورتی ممکنه؟

  • سلام
   شرایط اخذ اقامت در گرجستان تغییری در حال حاضر نداشته و برای مشاوره و دریافت اطلاعات در مورد ویزا و اقامت با شماره کارشناسان ما (در قسمت تماس با ما) تماس حاصل بفرمائید

 3. طاهری
  |پاسخ

  سلام جناب اقای مولیانی
  متشکرم از همکاریتون با من و خانوادم
  واقعا در گرجستان یکدونه اید و قابل اعتماد
  متشکرم بابت همه چیز

  • مدیریت
   |پاسخ

   سلام انجام وظیفه بود از آشنایی با شما خرسندیم

 4. سیما
  |پاسخ

  سلام
  میخواستم بدونم الان کدوم روش از اقامت گرجستان راحت تره و میشه راحتتر اقامت گرفت ؟؟؟
  ممنون از پاسخگویی شما

  • مدیریت
   |پاسخ

   سلام
   روزتون بخیر
   روش های اخذ اقامت در گرجستان بسته به هدف و سرمایه و هدف شما ارزیابی میشه
   برای همین منظور بهتر هست که با مشاورین ما به صورت تخصصی و رایگان مشاوره داشته باشید
   “لازم به ذکر هست که در واتس آپ و یا تلگرام با شماره 00995591955002 همراه شما هستیم”

  • صدرا سلیمانی
   |پاسخ

   سلام
   فارغ‌التحصیل مهندسی معماری در مقطع کارشناسی از دانشگاه دولتی تبریز و متقاضی اصیل در رشتهMBA دانشگاه ایلیا هستم لطفاً راهنمایی کنید.

   • مدیریت
    |پاسخ

    سلام با کارشناس ما با شماره زیر تماس حاصل فرمایید
    00995591955002
    تماس در واتس آپ

 5. سینا سرلک
  |پاسخ

  سلام من برنامه نویس هستم. اقامت من توی گرجستان به چه صورتی امکان پذیره و شرکت شما چه کمکی می تونه بکنه تا کار پیدا کنم و اقامت گرجستان رو بگیرم ؟؟؟

  ممنون از شما

  • سلام دوست عزیز . برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید و تا تمام سوالات شمارو پاسخ بدن . موفق باشید .

 6. علی خوئی نیا
  |پاسخ

  سلام وقت بخیر
  آیا هنوز هم شرایط اقامت در گرجستان فراهم هست ؟ شما کدوم روش رو پیشنهاد می کنید ؟ شرایط اقامت از شرکت شما به چه صورته ممنون

  • مدیریت
   |پاسخ

   سلام لطقا با کارشناس ما در واتساپ تماس حاصل بفرمایید

پیام بگذارید