بیت کوین در گرجستان

27اردیبهشت1399
0 نظر

بیت کوین در کشور گرجستان و یا همان ارز دیجیتال موضوع مقاله و بررسی قوانین و مالیات مربوطه میباشد.

بهتر است در ابتدا، معرفی کوتاهی از بیت کوین داشته باشیم:

بیت کوین چیست ؟(BITCOIN)

بیت کوین

بیت کوین نوع جدیدی از پول است با این تفاوت که بیت کوین با استفاده از تکنولوژی همتا به همتا و بدون هیچ مرجع با بانکی، کار میکند

بیت کوین با استفاده از این تکنولوژی تراکنش ها را مدیریت میکند و بیت کوین های صادر میکند که به صورت دسته حمعی ساخته میشود.

بیت کوین نوعی پول یا ارز  دیجیتالی است که می‌توانید با آن خرید کنید، سفارش‌ آنلاین انجام دهید یا آن را به عنوان نوعی سرمایه‌گذاری نیز در نظر بگیرید.

اما بیت کوین یا بیت کویین؟

کلمه «بیت کوین» در انگلیسی به صورت «Bitcoin» نوشته می‌شود. در تحلیل کلمه بیت کوین باید گفت که بیت کوین از تلفیق دو عبارت «bit» و «coin» ایجاد شده است. بیت در علوم رایانه‌ای به کوچکترین واحد اطلاعات صفر و یکی گفته می‌شود. «coin» در سمت دیگر به معنی «سکه» است. بنابراین بیت کویین یک واژه اشتباه است.

مالک اصلی بیت کوین کیست؟

در وافع بیت کوین ارز اینترنتی است که مالک آن هیچ کس نیست و ا آنرا کنترل نمیکندو همه می توانند در آن مشارکت داشته باشند.

با این اوصاف بیت کوین ویزگی های خیلی خاصی دارد که سیستم های قبل از آن نداشته اند. در واقع افرادی که وارد این سیستم می شوند باید قوانین مربوط به این شبکه را قبول کنند. این قوانین به صورت کدهای برنامه نویسی است که در اینترنت همه اقراد میتوانند مشاهده کنند.

مالک بیت کوین

طراح بیت کوین کیست:

در واقع نمیتوان شخص خاصی را برای طراح و یا مالک اضلی بیت کوین معرفی کرد اما تاریخچه  انتشار بیت کوین به سال 2008 بر میگردد که فردی به نام ساتوشی ناکاماتو و یا وایت پیپر که در واقع گروهی هستند که با این نام مستعار فعالیت دارند که با استفاده از کد نویسی بیت کوین را به دنیا معرفی کردند.

و در سال 2009 شبکه بیت کوین کار خود را آغاز کرد. ساتوشی اوایل کار با گروه برای توسعه و رفع نواقص در پروژه حضور داشته اما در سال 2010 ناپدید شد . تا به اکنون که حدود 12 سال از اجرایی شدن ارز دیجیتال می گذرد افرادی که خود را مدعی خالق بیت کوین معرفی کردند بسیار زیاد بئده اند اما مدارک کافی برای اثبات ادعایشان نداشته اند.

طراح بیت کوین

پشتوانه بیت کوین چیست؟

این سوال برای همه کسانی که اسم بیت کوین را شنیده اند پیش امده است اما باید در جواب این سوال گفت هیچ چیز در واقع بیت کوین هیچ پشتوانه ای ندارد.

اما باید این سوال را از خودمان بپرسیم که پول های که امروزه استفاده میکنیم هم پشتوانه ای دارند؟ اما بعد از کمی تامل جواب این سوال هم همان هیچ چیز است.

 

قابلیت بیت کوین چیست؟

 • تراکنش همتا به همتا آنی
 • پرداخت های در سطح جهان
 • کارمزد پردازش کم با یدون کارمزد
 • بالاترن امنیت ممکن بین سیسنم
پرداخت های در سطح جهان

بیت کوین برای کسب و کارها

بیت کوین راهی بسیار ایمن و ارزان برای مدیریت پرداخت هاست.

 • دریافت کمترین کارمزدها
 • حفاظت در برابر کلاهبرداری
 • پرداخت های سریع بین المللی
 • توافق با PCI الزامی نیست
 • چند امضایی بودن
 • شفافیت در حسابداری

 

چگونه بیت کوین بدست بیاوریم و از آن استفاده کنیم:

بدست آوردن بیت کوین هم مانند هر شی گرانبهای دیگری لذت بخش است و بیش از ان رایگان بدست آوردن آن بیشتر که BITCOIN  از این قاعده مستثنی نیست.

لارم به تاکید که بدست اوردن رایگان هر چیز عواقب خاص خودش داره که البته این روزها تبلیغاتی تحت عنوان کسب بیت کوین رایگان و کسب درآمد از این طریق در اینترنت و فضای مجازی کم نیست اما مسلما در این مسیر شما ارزشمندترین دارایی خود بعنی زمان را از دست خواهید داد و گاهی اوقات نهایتا کلاهبردای بیش نیست پس مراقب داده ها و زمان خود باشید.

کلاهبرداری در استخراج بیت کوین

بیت کوین رایگان فقط سرابی است و بس

به دست آوردن بیت کوین از طریق استخراج آن مستلزم خرید دستگاه‌های مخصوص یا ماینر بیت کوین است که باید برای این کار هزینه کنید. روش دیگری که می‌توانید با آن بیت کوین به دست آورید، خرید آن از سایت‌ها یا افراد معتبر است.

 

چطور بیت کوین خریدداری شده را نگهداری کنم:

برای نگهداری از BITCOIN باید از کیف پول ارزهای دیجیتالی استفاده کنید.

کیف پول

انواع کیف پول بیت کوین:

 • کیف پول لجر لنو (Ledger Nano S)
 • کیف پول کوینومی (Coinomi)
 • کیف پول الکترام (Electrum)
 • بیت کوین والت (Bitcoin Wallet)
 • بلاک چین دات کام(Blockchain.com)
 • اتمیک والت (Atomic Wallet)
 • کیف پول ترزو (Trezor)
 • کیف پول مایسلیوم( Mycelium)
 • بیت آدرس (BitAddress)

در مقاله های بعدی به معرفی بیشتر و بررسی مزایا و معایب و تامین امنیت کبف پول ها می پردازیم.

تلگرام وان جورجیا

آیا بیت کوین قانونی است؟(در ایران و گرجستان)

چارچوب‌های قانونی مشخص شده برای معامله و استخراج بیت کوین در کشورهای مختلف با هم فرق دارد. در حال حاضر استخراج بیت کوین در گرجستان با توحه به توسعه این کشور و ثبات اقتصادی در سالهای اخیر، گرجستان هم مستثنی از ورود این ارز نبوده و همراه با این تکنولوژی پیش میرود و این در حالی است که دستگاههای خودپرداز مخضوض  این ارز در سطح شهر تفلیس آماده سرویس دهی می باشد و در ایران نیز به عنوان یک صنعت شناخته شده است و افراد متقاضی ماینینگ، باید برای این کار اقدام به اخذ مجوز کنند.

بیت کوین در گرجستان
بلاک چین

به گقته اد باتلر (روزنامه نگار) گرجستان به عنوان سومین کشور پس از چین و ونزوئلا در معادن و استخراج ارزهای دیجیتالی جهان قرار دارد.

 

قیمت بیت کوین چگونه تعیین می‌شود؟

قیمت بیت کوین همانند سایر کالا‌ها و دارایی‌ها در بازار به وسیله نیروهای عرضه و تقاضا مشخص می‌شود. قانون‌گذاری کشورهای بزرگ اقتصادی، ممنوعیت‌ها و وضعیت شبکه از جمله عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت بیت کوین به شمار می‌آیند.

بیت کوین
بیت کوین در گرجستان

اما چطور بیت کوین “BITCOIN” استخراج کنیم:

استخراج بیت کوین نیازمند داشتن دستگاهای قدرتمند و برق است.

بررسی شبکه بیت کوین و ماینینگ بسیار پیچیده می باشد و مقاله پیش روی شما فقط خلاصه ای ازآن برای درک اندکی از این فرایند میباشد

 

شما برای استخراج می بایست یکسری از تجهیزات را نسبت به بزرگی و کوچکی فعالیت خود تهیه کنید که عبارتند از :

 1. دستگاه مخصوص استخراج و یا ASIC
 2.  کیف پول امن
 3.  اینترنت ثابت
 4. برق، کابل و تجهیزات برفی مناسب
 5.  فن برای تهوبه تجهیزات
ASIC
دستگاه استخراج بیت کوین
 1. دستگاه مخصوص استخراج بیت کوین و یا ASIC

دستگاه مخصوص استخراج بهتر است که کامپیوتر شخصی شما نباشد گرچه در روزهای اول و شروع به کار بیت کوین ابتدا همین کامپیوتر های شخصی استفاده میشد اما الان اصلا به صرفه نیست زیرا علاوه بر فشار زیادی که به این دستگاه وارد میشود  پس بهتر است از دستگاه آیسیک استفاده کنید.

 1.  کیف پول امن

به عنوان ماینر شما به یک کیف پول بیت کوین احتباج دارید که درآمدتان را در آن ذخیره کنید. نرم اقزارهای کیف پول در حال حاضر رایگان می باشند.

 1.  اینترنت ثابت

برای این عملیات شما احتیاج به اینترنت ثابت دارید گرچه سرعت و حجم اینترنت مهم نیست اما پایداری و قطع نشدن آن بسیار مهم است.

 1. برق، کابل و تجهیزات برفی مناسب

مهمترین موضوع در ماینینگ بیت کوین، برق است. دستگاه‌های استخراج برق زیادی مصرف می‌کنند و حتما باید برق و تجهیزات برقی مناسب داشته باشید تا بتوانید هم از نظر قانونی و هم از نظر ایمنی فعالیت خود را ادامه دهید. که در این باره باید قوانین کشورها را در مورد استفاده از برق خانگی مطالعه کنید.

 1. فن و تجهیزات تهویه

دستگاه‌های ماینینگ علاوه بر سروصدای زیاد، به شدت داغ می‌کنند و باید چاره‌ای برای این موضوع در نظر گرفته شود. برای افزایش طول عمر و کارایی دستگاه، داشتن تجهیزات خنک‌کننده بسیار مهم است.

 

کیف پول
ارز دیجیتالی بیت کوین

 

دستگاهای خود پرداز بیت کوین در گرجستان

در ابتدا به معرفی  تفاوت دستگاه خودپرداز و بیت کوین میپردازیم:

ATM مخفف عبارت Automated Teller Machine به فارسی به معنای ماشین پاسخگو خودکار است و به دستگاههای خود پرداز بیت کوین BTM مخفف عبارت Bitcoin Teller Machine به معنای دستگاه پاسخگو بیت کوین  میباشد

اما نکاتی که باید در مورد خودپردازها رعایت کنید:

 • گاهی اوقات خودپردازها قابلیت ارائه سرویس ندارند بنابراین قبل از مراجعه با محل مورد نظر تماس بگیرید.
 • برخی از دستگاه ها فقط امکان خرید و برخی قابلیت خرید و فروش ارز دیجیتال را دارند که در جدول اطلاعات آن نمایش داده شده است.
 • در صورتی برخورد با هرگونه مشکلی در استفاده از دستگاه، با اپراتور دستگاه تماس بگیرید.
دستگاه بیت کوین
دستگاه بیت کوین در تفلیس مال

دستگاه های خودپرداز بیت کوین شهر تفلیس:

Gldani Plaza – Trovemat

Tbilisi Mall

“برای دیدن نقشه دستگاه روی نوشته کلیک کنید.”

وان جورجیا ارائه خدمات سرمایه گذاری در گرجستان و اقامت گرجستان به همراه مشاوره رایگان

برای اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان ما در واتس آپ تماس حاصل بفرمائید.

 • 00995591955002
 • 00995596600000

برای اطلاع از آخرین خبرها در اینستاگرام  همراه ما باشید.

شرکت وان جورجیا با دو دهه فعالیت همراه شما در کشور زیبای گرجستان

 

 

 

پیام بگذارید