سرمایه گذاری در گرجستان

24اسفند1398
6 دیدگاه ها

چرا در گرجستان سرمایه گذاری کنیم ؟

سرمایه گذاری در گرجستان با پیشرفت های چشمگیر فضای کسب و کار گرجستان در شاخص های بین المللی به عنوان یکی از ارزشمندترین مولفه ها افراد بسیاری را به خود جذب کرده است.

سرمایه گذاری در گرجستان با ثبات سیاسی پایدار ، امنیت بالا و عاری از فساد ، هزینه های پایین کسب و کار ، فرصت مناسبی برای سرمایه گذاران فراهم کرده است.

دولت گرجستان با پشتیبانی از سرمایه گذاران شرایط را هر چه بیشتر و بهتر برای افراد علاقه مند به سرمایه گذاری در گرجستان فراهم می آورد . افرادی که قصد سرمایه گذاری در گرجستان را دارند باید حداقل ۱۲۰۰۰۰ دلار   300 هزار دلار آمریکا به صورت مستقیم در گرجستان سرمایه گذاری کنند . بسیاری از افراد برای اخذ اقامت گرجستان از سرمایه گذاری در گرجستان استفاده می کنند تا اقامت دائم کشور گرجستان را دریافت نمایند.
سرمایه گذاری در گرجستان با مبلغ ۱۲۰۰۰۰دلار 300 هزار دلار آمریکا به طور مستقیم در کسب و کار مورد نظر شما امکان پذیر است . پس از سرمایه گذاری در گرجستان ، دولت گرجستان امتیازات ویژه ای به عنوان پشتیبانی از کسب و کارتان به شما اهدا خواهد کرد مانند دریافت وام از بانک ، استفاده از اطلاعات اتاق بازرگانی گرجستان .
پس از سرمایه گذاری در گرجستان و انجام اقدامات لازم می توانید برای اخذ پاسپورت گرجستان اقدام نمایید . در صورتی که برای دریافت اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری سوالی دارید می توانید با مشاوران وان جورجیا تماس بگیرید.

دلایل سرمایه گذاری در گرجستان

در سرمایه گذاری در گرجستان ، سرمایه گذار به فردی حقیقی یا حقوقی گفته می شود که به عنوان مالک با طرح موردنظر خود یا شریک در کسب و کار و پروژه های دیگر تصمیم به سرمایه گذاری در گرجستان دارد . افراد سرمایه گذار می توانند تابعیت گرجی یا غیر گرجی داشته باشند.
در قوانین فعلی گرجستان، فردی سرمایه گذار نامیده می شود که حداقل ۳۰۰ هزار لاری  (با تغییرات جدید قوانین سرمایه گذاری به 300 هزار دلار تغییر کرده است )به صورت مستقیم در گرجستان سرمایه گذاری کند. و کارآفرین به کسانی گفته می شود که آورده ای حداقل مبلغ ۳۰۰ هزار لاری دارند و قصد دارند اقامت گرجستان را از طریق سرمایه گذاری در گرجستان دریافت کنند. همانطور که گفته شد باید حداقل مبلغ ۳۰۰ هزار لاری برای سرمایه گذاری کاملا به صورت مستقیم در کسب و کار شخص سرمایه گذار ، سرمایه گذاری شود . دقت داشته باشید که خرید ملک در گرجستان به عنوان سرمایه گذاری مستقیم در گرجستان محسوب نخواهد شد و دریافت اقامت در گرجستان با خرید ملک قوانین جداگانه ای دارد.

 

دولت گرجستان برای سرمایه گذار احترام و ارزش زیادی قائل است و سعی در فراهم کردن شرایط و در اختیار قراردادن امکانات مختلف در اختیار آن ها می باشد. امکان شناسایی فرصت های سرمایه گذاری در گرجستان با استفاده از اطلاعات و داده های اتاق بازرگانی وزارت اقتصاد گرجستان ، مشارکت بعضی از بانک های گرجستان در پروژه و کسب و کار سرمایه گذاران ، اعطای کارت اقامت پنج ساله به سرمایه گذار و یا با داشتن سابقه مدیریت و سرمایه گذاری سرمایه گذار در دیگر اماکن به سرمایه گذار اقامت دائم گرجستان واگذار می شود . این موارد از امتیازاتی است که دولت گرجستان به سرمایه گذاران در صورت سرمایه گذاری در کشور گرجستان اعطا خواهد کرد.
شما به راحتی می توانید پس از شروع سرمایه گذاری خود و تایید و بررسی دولت گرجستان از سرمایه گذاری شما در گرجستان با برنامه ریزی صحیح در سرمایه گذاری در گرجستان ، خیلی سریع اقامت دائم گرجستان را دریافت نمایید.

شرکت وان جورجیا با سال ها تجربه در امور اقتصادی گرجستان و اقامت گرجستان ، آماده ارائه انواع پروژه های اقتصادی برای شما هموطنان گرامی جهت سرمایه گذاری در گرجستان می باشد، برای کسب اطلاعات دقیق از پروژه های سرمایه گذاری و مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

آینده سرمایه گذاری در گرجستان

گرجستان کشوری است که بسیاری از ایرانی ها علاقه مند به سرمایه گذاری در آن هستند چرا که همواره به دنبال مکانی امن برای سرمایه گذاری هستند . هدف دولت گرجستان از جذب و پشتیبانی سرمایه گذار برای سرمایه گذاری در گرجستان ساخت آینده ای شبیه به کشور دوبی برای گرجستان می باشد.
تعداد توریست های ایرانی با لغو ویزای شهروندان ایرانی که قصد مسافرت به گرجستان داشتند از نوامبر سال ۲۰۱۰ ، سه برابر شده است و در سال 2016 تعداد مسافران ایرانی که وارد گرجستان شدند به ۱۵۰ هزار نفر رسید. سرمایه گذاران ایرانی مبالغ بالایی را در گرجستان سرمایه گذاری کرده اند. تنها صنعت توریسم گرجستان نیست که ایرانی ها را به کشور گرجستان جذب کرده است بلکه مساعد شدن شرایط سرمایه گذاری در گرجستان پس از بعد از انقلاب رز و روی کار آمدن علاقۀ سرمایه گذاران ایرانی ها را برای سرمایه گذاری در کشور گرجستان بیشتر کرده است.

امنیت اقتصادی در گرجستان

یک از مولفه های مهم برای سرمایه گذاران در گرجستان برای سرمایه گذاران ایرانی تضمین امنیت اقتصادی است که کشور گرجستان نیز با پیاده سازی قوانین اقتصادی مناسب و دریافت مالیات کم شرایط مناسبی را برای سرمایه گذاران فراهم کند. بسیاری از سرمایه داران ایرانی در بخش های مختلف سرمایه گذاری در گرجستان از جمله بخش کشاورزی ، ساخت و ساز ، توریسم و صنایع غذایی تمایل به سرمایه گذاری دارند و تا کنون سرمایه گذاری های زیادی را انجام داده اند. خرید زمین در شهرهای مارنولی ، کاختی ، باتومی و شهرهای دیگر از جمله اقداماتی است که افراد ایرانی برای سرمایه گذاری در گرجستان انجام داده اند.

دلیل افزایش سرمایه گذاری در گرجستان توسط سرمایه گذاران چیست؟

می توان گفت یکی از دلایل افزایش سرمایه گذاری در گرجستان ، ویزا است. در مدت زمانی که باید برای سفر به گرجستان ویزا تهیه می شد ، سرمایه داران کمتری به گرجستان سفر می کردند و سرمایه گذارانی هم که سفر می کردند با اتمام ویزای خود به ایران باز می گشتند. با برداشته شدن ویزای سفر به گرجستان انگیزه و علاقه افراد ایرانی برای مهاجرت و سرمایه گذاری دو چندان شد.
متقاضیان و افراد خواهان سرمایه گذاری در گرجستان پس از اعمال تغییرات در قوانین ویزای گرجستان افزایش یافت . در حال حاضر در بخش های بسیاری از گرجستان از جمله خرید زمین، هتل و خانه در آجارا، کوبولتی و تفلیس و همچنین خرید زمین های کشاورزی در مناطق مختلف توسط ایرانیان سرمایه گذاری شده است.
علاوه بر موارد گفته شده آغاز پروژه شهرک لازیکا نیز با استقبال بسیاری از ایرانیان برای سرمایه گذاری مواجه شد و تعداد زیادی از سرمایه گذاران ایرانی تمایل داشتند در این پروژه سرمایه گذاری کنند. راه اندازی پروژه لازیکا و ساخت و سازهای این پروژه سرمایه گذاران و پول های بسیاری را به سمت خود کشانده است.

 

مزیت های رقابتی گرجستان برای سرمایه گذاری در گرجستان

گرجستان برای سرمایه گذاری مزیت های رقابتی دارد که در ادامه بررسی خواهیم کرد :

1.9 میلیون نفر از نیروی كار در گرجستان تحصیلات دارند . ( ۳۰٫۸ دارای مدارك دانشگاهی هستند)
میانگین حقوق افراد مشغول کار در گرجستان کمتر از میانگین حقوق و دستمزد اروپایی می باشد ( ۳۴۶ دلار آمریكا در سال ۲۰۱۰ )
169100 نفز از جمعیت را افراد بیکار تشکیل می دهند که سن آن ها از 20 تا 34 سال است .
گرجستان از سال 2000 به عضویت سازمان تجارت جهانی درامد . گرجستان با اروپا و آمریكا رژیم های تجارت ترجیحی و با کشور ترکیه و كشورهای مستقل المنافع تجارت آزاد دارد و محدودیت تجاری با هیچ کشوری برای گرجستان وجود ندارد.
وجود زیرساخت های تجاری گرجستان و شبكه سراسری پویا از راه آهن و راه ها و بنادر و فرودگاه ها از مزیت های دیگر گرجستان برای سرمایه گذاری است.
نتیجه انجام اصلاحات در مرزها جهت سهولت بیشتر مبادلات مرزی و كاستن هزینه های آن ، رشد فزاینده ای در سرمایه گذاری خارجی در گرجستان از سال ۲۰۰۳ بوده است .

كشور گرجستان علاوه بر مالیات کم ، سیاست های تجارت آزاد و رشد اقتصادی پایدار که عوامل تاثیر گذاری در سرمایه گذاری در گرجستان هستند ، كیفیت بالایی برای زندگی ساكنین و شهروندان خود فراهم می کند.

 

شاخص GPD گرجستان و مقایسه با ارمنستان و ملداوی

شاخص تولید ناخالص داخلی یکی از بهترین شاخص هایی است که می تواند وضعیت اقتصادی یک کشور را مقایسه کند.

در این تصویر می وانید وضعیت کشور گرجستان را مشاهده کنید و آن را با دو کشور ملداوری و ارمنستان مقایسه کنید.

بعد از دیدن این تصویر شاید راحت تر بتوانید به سرمایه گذاری در این کشور زیبا فکر کنید.

 

 

قوانين و مزايای اقتصادی در گرجستان

یکی از مهمترین اولویت های دولت گرجستان، بازسازی اقتصادی است و در این راستا دولت گرجستان اقداماتی مانند خصوصی سازی اقتصادی ، مورد هدف قراردادن بازار آزاد و همکاری با اقتصاد اتحادیه اروپا، انجام شده است.

گرجستان طبق آمارهای جهانی و با تصويب قوانين و ارائه تسهيلات خاص ، دارای رتبه های زیر در جهان می باشد:

در سال 2015 گرجستان توسط موسسه Doing Business به عنوان کشوری پیشرو و اصلاحات گر در منطقه اروپا و آسیای مرکزی معرفی شد و به دلیل سادگی و سهولت در انجام فعالیت تجاری جایگاه ۱۵ و در سال ۲۰۱۴ جایگاه 14 را کسب نمود.

در رتبه بندی آزادی اقتصادی جهان سال ۲۰۱۵ ، موسسه Fraser Institute جایگاه 12 را به گرجستان و قطر پس از انگلستان اختصاص داد که در این رتبه بندی ایالات متحده و تایوان بعد از گرجستان قرار گرفتند.

کشور گرجستان به عنوان پرچمدار مبارزه با فساد مالی جایگاه اول را بین کشورهای شوروی سابق و اوروپا شرق بر اساس رتبه بندی موسسه Transparency International در سال 2014 کسب کرد. همچنین گرجستان طبق نظر قائم مقام بانک نوسازی و توسعه اروپا و تحقیقات سراسری در جهان ، بیشترین تلاش را برای مبارزه با فساد مالی در سطح اروپا دارد.

بر اساس رتبه بندی شاخص رقابتی جهانی سال ۲۰۱۵-۲۰۱۴ ، موسسه The Global Competitiveness Report امتیاز 4.22 و جایگاه 69 را به گرجستان اعطا کرد.

مطابق با گزارش سال 2015 موسسه Hertage Foundation جایگاه 22 و گروه عمدتا آزاد را بین 178 کشور جهان و فراتر از کشورهای توسعه یافته ای مانند ژاپن، نروژ ، بلژیک ، فرانسه و اتريش از نظر اقتصادی به کشور گرجستان اختصاص داد.

در رتبه بندی اعتباری نوامبر 2015 موسسه های S&P، Moody’s و Fitch Rating امتیاز BBپایدار را به گرجستان اختصاص دادند.

در طول 5 سال اخیر گرجستان جایزه بالاترین اصلاحات در اروپا و آسیای مرکزی را از باشگاه اصلاح انجام امور تجاری دریافت کرده است.

امکانات و تسهیلات حمل و نقل بندر باتومی

بندر باتومی به عنوان دروازه دریایی اصلی با بهره برداری پایداری که از آن به عمل آمده است شرایط توسعه اقتصادی منطقه جمهوری آجارا و کل کشور گرجستان را فراهم کرده است. گردش مالی بندر باتومی افزایش قابل توجهی داشته است به همین دلیل به عنوان بزرگترین مقصد ترانزیت حمل و نقل قزاقستان و نفت و محصولات نفتی آذربایجان تبدیل شده است.
بندر باتومی را وجود حمل و نقل نفت و فرآرده های نفتی، حمل و نقل عمومی و فله به مرکزی حیاتی در کریدور حمل و نقل اروپا تبدیل کرده است. بندر باتومی با دارا بودن موقعیت تدارکاتی و زیرساخت های لازم به مقصد عمده حمل و نقل و ترویج تجارت خارجی و همچنین مرکز رشد عملکرد حمل و نقل در منطقه تبدیل شدو در حال حاضر سهم بزرگی را توسعه اقتصادی منطقه و کل کشور گرجستان به خود اختصاص داده است.
بندر باتومی در انتقال محموله های باری نقش اساسی و تخصصی را ایفا می کند. بندر باتومی به عنوان هاب حمل و نقل دریایی در منطقه شناخته می شود چرا که عمیق ترین خطوط ساحلی در شرق دریای سیاه می باشد. در گردش مالی این بندر راه آهن و حمل نقل زمینی و حمل و نقل نفت و به طور کلی حمل و نقل فله نقش اساسی دارند.

بندر باتومی در حال حاضر یک ترمینال نفت فعال دارد و بارگذاری و تخلیه نفت به طور همزمان در اسکله های شماره یک تا سه انجام می شود که می تواند به طور همزمان ۴ تانکر دریافت کند. این ترمینال بالاترین توان حمل و نقل نفت به میزان ۱۵ میلیون تن نفت در سال دارد . همچنین در اسکله های شماره چهار و پنج ، یک ترمینال کانتینری چند منظوره وجود دارد . یک اسکله برای کشتی های حمل کننده واگن های قطار با ظرفیت 700 هزار تن در سال مشغول فعالیت می باشد.
ترمینال دیگری برای بارگیری محموله های خشک از اسکله های شماره شش تا نه با ظرفیت ۱/۲ میلیون تن و از اسکله های شماره ده و یازده یک ترمینال مسافربری در بندر باتومی فعال می باشند.

با توجه به فعالیت های بسیاری که در این بندر انجام می شود ، این بندر نقش مالی قابل توجهی در بودجه کشور گرجستان دارد. حمل و نقل کالا بندر باتومی در دوره ژانویه ـ سپتامبر ۲۰۱۵ بالغ بر ۸۰۰ هزار تن بوده است و حمل و نقل نفت و محصولات نفتی نیز دو میلیون و ۸۵۰ هزار تن بوده که استفاده ۱۲۸ % ظرفیت بندر را نشان می دهد.
با توجه به موارد فوق می توان گفت ممکن است هر نوع تجارتی در گرجستان پاسخگو نبوده و برای سرمایه گذاری در گرجستان مناسب نباشد و فقط برخی از سرمایه گذاری ها در گرجستان برای شما سودآور خواهد بود . بر اساس تجربیات موجود در سرمایه گذاری در گرجستان در اغلب تجارت ها و کسب و کارهای راه اندازی شده دوره بازگشت سرمایه در گرجستان متفاوت خواهد بود. مشاوره در این زمینه و انتخاب بهترین مسیر برای سرمایه گذاری در گرجستان و شناخت بهتر فرصت های سرمایه گذاری در گرجستان کمک شایانی به دستیابی شما به اهدافتان خواهد کرد.
“وان جورجیا” با سابقه ای درخشان و بلند مدت در سرمایه گذاری گرجستان آمادگی خود را برای سرمایه گذاران محترمی که تمایل دارند زیمنه فعالیت خود را بیابند و یا متناسب میزان سرمایه خود بهترین پروژه را برگزینند، اعلام می دارد تا با ارائه مشاوره تخصصی و دستیابی به نتیجه ای موفقیت آمیز ، سرمایه گذار عزیز را همراهی نماید.

 

 

در صورتی که متقاضی اخذ اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری در گرجستان هستید با مشاوران از طریق شماره ۰۰۹۹۵۵۹۱۹۵۵۰۰۲ با مشاوران وان جورجیا تماس بگیرید و یا درخواست خود را به ایمیل Info@onegeorgia.ir ارسال نمایید.

6 دیدگاه ها

 1. محمد
  |پاسخ

  سلام
  با تشکر از راهنمایی های ارزنده شما و سایت بسیار خوبتون
  برای گرفتن اقامت از طریق سرمایه گذاری چقد باید سرمایه و در چه زمینه ای باید سرمایه گذاری کنیم تا اقامت دائم کشور گرجستان رو بتونیم اخذ کنیم
  با تشکر

  • مدیریت
   |پاسخ

   سلام دوست عزیز
   سرمایه گذاری در چه بخشی مد نظر شماست؟
   بهتر هست در این بخش با کارشناس ما تماس داشته باشید
   00995591955002 در واتس آپ و یا تلگرام

 2. حسین
  |پاسخ

  جطالب خیلی عالی بود متشکرم فقط در چه زمینه ای در گرجستان میشه بهتر سرمایه گذاری کرد
  با تشکر

  • مدیریت
   |پاسخ

   سلام
   سپاسگذاریم از وقتی که گذاشتید
   برای سرمایه گذاری در گرجستان بسته به بودجه و نخصص شما متفاوت هست
   لطفا با کارشناس ما در واتس آپ و تلگرام تماس حاصل قرمایید.
   با سپاس شرکت وان جورجیا

 3. محمد قاسم غوثی
  |پاسخ

  سلام دوستان من بدای سرمایه گذاری در زمینه خرید یک مزرعه عالی با دامداری وپرورش ماهی وایضا صنایع بسته بندی در زمینه های کشاورزی وبصورت مکانیزه علاقمندم با نزدیکترین فاصله به تفلیس باشد و خانه لوکس در تفلیس برای زندگی خانواده
  لطفا در این مورد راهنمایی فرمایید

  • مدیریت
   |پاسخ

   سلامو سپاس از همراهیتون
   لطفا با کارشناس ما تماس حاصل فرمایید
   00995591955002 تماس در واتساپ

پیام بگذارید